13.02. 2019 – Robi lendab Jupiterile ja Saturnile

Kosmose kolmapäev – Robi lendab Jupiterile ja Saturnile.

Viimastel aastatel oleme saanud robotlaevadelt CASSINI ja JUNO ülihuvitavat infot mõlema planeedi kohta. Ikka peab ise robotlaevad kohale saatma, et siis pildistada lähemalt kõike kohapeal.

Jupiter on Päikesesüsteemi kõige suurem planeet ja tal on palju kaaslasi. Üle 50 kindlasti, aga suuremad on Io, Callisto, Ganymedes ja Europa. Mõned räägivad, et seal elavad eurooplased, kuid see pole tõsi, sest keegi pole neid seal näinud. Küll aga võib Europa sees olla vett täis ookean, kus võivad olla ka elusorganismid !

Äge, kui me neid avastada saaksime!

Saturni tunneme kõik tema imeilusa rõnga pärast, mis ei ole ümber planeedi kõndimiseks, sest koosneb väga paljudest jää- ja kivitükkidest, mis kihutavad ümber planeedi suure kiirusega. Ja CASSINI lendas Saturni ja tema rõnga vahelt läbi! Ja jäi ellu!

Mida nad avastasid ? Kas oli ka ohtlik seal kaugel lennata ja uurida ? Kas kõik läks hästi ja mis saab nendest robotlaevadest edaspidi ? Kas inimene Saturni ja Jupiteri peale astub tulevikus ?

Seda ja palju muud huvitavat saame teada Kosmose Kolmapäeval, 13.veebruaril 2019. Teeme viktoriini ja meisterdame kosmose asju õpetaja Eveliniga.

Translate »