13.03. 2019 – Robi lendab Uraanile ja Neptuunile

Kosmose kolmapäev – Robi lendab Uraanile ja Neptuunile.

Kõige külmemad ja Päikesest kaugemad on suured jäised gaasilised planeedid Uraan ja Neptuun. Uraan on oma orbiidil „viltu“ arvatakse , et tema selline teekond ehk orbiit on põhjustatud mingist kokkupõrkest tundmatu taevakehaga. Äkki mõne tundmatu Planeediga X?

Ka Neptuun on suur gaasikera, mis liigub hästi aeglaselt ümber Päikese väga kaugel meist. Temast kaugemal on veel väikeplaneet Pluto, kuid tema ei ole enam planeet, sest oli liiga väike. 2015. aastal jõudis NASA New Horizon kosmoselaev isegi Plutot pildistada, nüüd liigub ta edasi üha kaugemate taevakehade poole. Selle aasta 1.jaanuari tegi see sama kosmoselaev pilti Ultima Thulest.

Milline on maailm seal kaugete külmade planeedipallide maailmas? Kui külm seal on ? Kas Ultima Thule on tõesti Lumememme moodi ? Mis sealt edasi tuleb ? Tähed ja galaktikad ? Mis need on ? Kas teiste tähtede ümber on ka planeete?

Seda ja palju muud huvitavat saame teada Kosmose Kolmapäeval, 13.märtsil 2019. Teeme viktoriini ja meisterdame kosmose asju õpetaja Eveliniga.

Translate »