Parim töötuba Jäärmark 2017

11. December 2017

Pernova Hariduskeskuse õpilased  Õpilasfirmade müügipäeval.

Pernova Hariduskeskuse Tehnikamajas töötab üheksa huviringi, kus õpitakse erinevaid tehnoloogiaid ja tulemuseks on tooted. Need on Keraamikatehnoloogiad, Kodundus – tüdrukute klubi, Loovuselaegas, Noored tehnikud ja leiutajad, Põnev metallitöö, Puutöö, ETT (Ettevõtlikkus. Toode. Turundus) Vahva käsitöö, Meisterkokad. Huviringide nimed iseloomustavad huviringide sisu ja kellel huviringi kohta rohkem huvi, võib vaadata huviringi FB lehte või võtta kodulehelt õpetaja kontakti ja kirjutada otse.

Laupäeval, 09.12.2017 toimus samaaegselt kaks õpilaste suurüritust. Pärnu Kaubamajakas toimus kümnes koolide-, mini- ja õpilasfirmade laat Jäärmark 2017, mida korraldavad õpilased ise. Port Artur 2 toimus kuueteistkümnendat korda mini- ja õpilasfirmade laat „Pärnumaa Jõulud“.

Kui oktoobrikuu viimastel päevadel laatade kohta info meieni jõudis, oli juba eelinfona teada, et Jäärmarkil 2017 saab osaleda 45 kiiremat registreerujat, ehk siis laadale saab see, kes kiirem. Kuna meie huvikoolis veel ei ole ei MF (Minifirma) ega ÕF (õpilasfirmat), saime registreeruda (TT) töötoa nime alt. Kutse saamise hetkel olid majas Vahva käsitööringi ja Noorte tehnikute ja leiutajate huviringi lapsed ja õpetajad. Et teised tehnoloogiate huviringide õpilased-õpetajad end kõrvale jäetuna ei tunneks, siis valik tekkis ajastamisest. Õpetajad-õpilased võtsid võimaluse vastu lennult. Vahva käsitöö huviring oli lõpetanud hoiukarpide meisterdamise ja saanud positiivse tagasiside, ägedad karbid. Noored tehnikud ja leiutajad arendasid edasi suveprojekti ideed, mille käigus valmistati puidust meeneid. Pooleteist kuu jooksul lapsed ise kujundasid puidust jõulumeenete kavandid ja mudelid. Vahva käsitöö lapsed disainisid kinkekarbid.

Töö käigus saadi aru, millal ühest tootest saab kaup, kuidas kujuneb hind, kui oluline on pakendi tähtsus ja väljapanek. Kui toodete ettevalmistamisse olid värvatud kõik huviringi õpilased, siis laadale müüma läks müügimeeskond. Varem olid lapsed osalenud koduseks saanud oma kooli müügipäevadel, nüüd mindi tuttavast keskkonnast välja. Vahva käsitöö huviring valmistas õpetaja Eve Variku juhatusel karbid, laadale läksid lapsed ETT (Ettevõtlikkus. Toode. Turundus) huviringi õpetaja Daisi Lorentsiga. Noori tehnikuid ja leiutajaid juhatas algusest lõpuni Ken Tilk.

Pernova Hariduskeskuse ettevõtlikud noored said pärjatud mõlemal laadal. Vahva käsitöö huviringi TT BOX sai tunnustuse ja karika „Parim töötuba Jäärmark 2017“, õpetaja sai tänukirja õpilaste tulemusliku juhendamise eest koolide-, mini- ja õpilasfirmade müügipäeval Jäärmark 2017. Noored leiutajad said aukirja „Pärnumaa Jõulud´17  minifirmade parim väljapanek“ ja peak.ee eriauhinna, mis viib noored õppemängule  Ettevõtlusküla Äritänaval Tartus 16.01.2018. Mõlemad huviringid on otsustanud, et kui materjalikulu maha arvestatud siis saadud rahaga korraldatakse oma huviringi ühisüritus.

 

Daisi Lorents

Pernova Hariduskeskuse
projekti- ja huvijuht

 

Translate »