Lennumodellism

Õppetöö sisu

Mudellennuring on üks vanemaid ringe, mis on tegutsenud meie majas juba üle 20 aasta. Ringitöös osalemise eelduseks on tahtmine ja püsivus, sest ükski mudellennuk ei valmi ühe-kahe tunniga, selleks kulub sõltuvalt mudelist mõnikord kuid.

  • valmistame mudellennukeid
  • osaleme mudellennuspordi võistlustel

Oleme käinud korduvalt võistlemas Soomes, kus meie noored on saanud mitmeid auhinnalisi kohti. Lisaks Soomele oleme osalenud rahvusvahelistel võistlustel Leedus, Rootsis, Poolas, Prantsusmaal ja Ungaris.

Lennumudeliringi õpilane Eldar Ahmetov saavutas 2003. aasta Maailma Karikavõistlustel mudellennuspordis vabalennu klassis F1A juunioride arvestuses 78 võistleja seas 7. koha. Veel käis ta koos juhendaja Ants Selgojaga võistlemas 2003. aastal Poolas toimunud Euroopa juunioride meistrivõistlustel ja 2004. aastal Prantsusmaal juunioride maailmameistrivõistlustel.

Pärnu mudellendur Karmo Kask tunnistati 2008. aastal Pärnu parimaks huvikooli õpilaseks ja teda premeeriti 3000 krooniga. Samal aastal oli ta oma tulemustega ka Eesti noortekoondises. Kahjuks jäi rahaliste vahendite nappuse tõttu käimata noorte MM-il Ukrainas.

Aastatel 2006-2011 osales lennumudellismi töös telesaate Rakett 69 esimene võitja Juhan Koppel. Juhan Koppel võitis Eesti noortemeistri tiitli raadiolennus mudeliklassis 2 m aastatel 2008 ja 2009. aastal 2011  tunnistati Juhan Koppel parimaks  Pärnu õpilaseks.

Väga edukaks on olnud aasta 2015 ja 2016. Neil aastail võistles omale koha välja Eesti mudellennu noortekoondises Martin Liiva.

2015. aastal võistles meie õpilane Martin Liiva mudellennu Euroopa juunioride meistrivõistlustel Rumeenias. Seal saavutas Martin 20. koha. Aastal 2015 juhtis Eesti mudellennu koondist Rumeenias Pärnu lennumudellismi ringi juhendaja Ants Selgoja. Aastal 2016 saavutas Martin Liiva mudellennu Maailma meistrivõistlustel Makedoonias klassis F1A  4. koha.

Martini neljas koht maailmameistrivõistlustel on Eesti läbi aegade noorte parim saavutus mudellennus.

Lisainfo

  • Vanuserühm: 4.-12. kl (alates 10. eluaastast, kui koos lapsevanemaga siis vanus ei ole oluline)
  • Õppekeel: eesti keel
  • Õppetasu: 10.80€ kuus
  • Tunnid toimuvad: vaata tunniplaani

Info ja registreerimine

Pärnu haridusteenuste süsteemis ARNO

ÕPETAJA

Ants Selgoja, 56471 344
ants.selgoja@pernova.ee

Pildid ja videod