Näitus “Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni” 18.11.2019-31.05.2020

11. November 2019

„TEMPO JA RÜTM. SÜDAMELÖÖGIST KOSMILISTE TSÜKLITENI “

18. novembrist on Pernova Loodusmajas võimalik tutvuda Eesti Loodusmuuseumi näitusega “Tempo ja rütm. Südamelöögist kosmiliste tsükliteni”.

Näitus tutvustab huvilistele looduse rütmide ja tempode paljukihilist ja mitmekesist maailma. Rütmilisus esineb looduses kõikjal – Maa, Päikese ja tähtede liikumises, looduse helides, südametuksetes, lehtede värinas, taimede kasvamises ning aastaaegade vaheldumises.

Näitus on samal ajal nii globaalne kui ka kohalik, sest Eesti loodust ja selles toimivaid protsesse vaadeldakse maailma loodusega võrdluses. Erinevate eksponaatidega tuuakse inimesele valdavalt märkamatud loodusprotsessid talle tajutavasse maailma.

Helidetoas saab kuulata lindude-, loomade- ja kahepaiksete häälitsusi. Päikesesüsteemi makett tutvustab kosmiliste tsüklite olulisust Maal. Animatsioon illustreerib aastaaegade rütmilist vaheldumist maailma eri paikades. Kiirendatud-aeglustatud videote abil saab jälgida inimeste

jaoks kiireid ja aeglaseid eluslooduse temposid. Võimalus jälgida südamelöökide sagedust ja selle muutumist, mis kõrvutab erinevate imetajate südamerütme ning näitab, millest need sõltuvad.

Translate »