Rändnäitus “Metsanotsu – tõeline siga” 01.11.2018-31.05.2019

29. October 2018

Eesti Loodusmuuseumi rändnäitus “Metsanotsu – tõeline siga” 01.11.2018-31.05.2019 Pernova Loodusmajas

„Metsanotsu – tõeline siga“ on metssea eluviisi ja käitumist tutvustav väljapanek, mis jutustab metssea elust, olust ning maailmast läbi tema silmade. Metssea kohta on levinud mitmeid eksiarvamusi, paljud näevad temas vaid rumalat põllusonkijat ja räpast kommeteta looma. Kuid metsanotsu näitus aitab selle loomaga lähemalt tuttavaks saada, näidates, et tegemist on targa, puhtust armastava ja lausa eeskujuliku loomaga.

Ühe osa näitusest moodustab metssea eluviisi ja käitumist tutvustav väljapanek, kus on võimalik näha ja imiteerida erinevaid metssea elus olulisi tegevusi, näiteks tunda lõhnu, katsuda materjale ning näha läbi sea silmade. Lisaks saab vaadelda metssea koljusid, tutvuda metssea hügieeni- ja ilutoimingute ning pereeluga. Lapsed saavad tuhnida tammetõrudes ning pugeda seapessa.

Teise osa näitusest moodustab 2015 aasta looma fotovõistluse parimad tööd, mis kajastavad metssiga ning tema tegevusjälgi metsas. Iga foto juurest leiab autori jutustuse, kuidas ta metsseaga kohtus või tema tegevusjäljed leidis. 

Näitus on eksponeeritud eesti, vene ja inglise keeles.

Translate »