Eelkool
murakamärgis

Teeme katseid, et paremini mõista magneti toimimise põhimõtteid. Lapsed jagatakse 3-4 liikmelistesse gruppidesse, kus igal grupil on oma katsetekohver ja kus kõik lapsed läbivad lihtsamad magnetkatsed. Lõpetuseks meisterdame ise magnetimängu.

Loe edasi

Eelkool, 1.-3. klass
murakamärgis

Õpime tundma nelja teravilja liiki ja saame teada, kuidas on vilja kasvatatud ning leiba valmistatud läbi Eesti rahvuse ajaloo. Tutvume erinevate teraviljatoitudega ja küpsetame retsepti järgi odrakaraskit.

Loe edasi

1.-3. klass 4.-6. klass
murakamärgis

Uurime, mis on Eesti toit ja kus kohast see tuleb. Võrdleme pakenditel erinevaid toidumärgiseid ja selgitame välja, mis on „rohepesu“. Grupitööna valmistame Eesti toorainetest, retsepti järgi tervisliku toidu degusteerimine.

Loe edasi

1.-3. klass
murakamärgis

Läbi arutelu, loodusnähtuste ja katsete tegemise õpime mõistma taastuvaid energialiike ja magneti töötamise põhimõtted. Katsed viime läbi 3-4 liikmelistesse gruppidesse, kus igal grupil on oma katsetekohver ja kus kõik õpilased läbivad magnetkatsed ja teevad järeldusi.

Loe edasi

 3.-4. klass
murakamärgis

Saame teada, mis on elektrivool, kus kohast see tuleb ja kuidas seda saadakse. Uurime multimeetri abil elektrijuhtivust, programmeerime mikrokontrolleriga ja koostame vooluringi.

Loe edasi

6.-9. klass
murakamärgis

Uurime läbi interaktiivse õppemängu füüsikalisi jõude, lennutame raketi kosmosesse, püüame ta tervelt Maale tagasi tuua ning uurime ja arutleme, millised füüsikalised jõud raketti mõjutavad. Õpilased töötavad iseseisvalt õpetaja juhendamisel.

Loe edasi

7.–9. klass
Omandame läbi põnevate eksperimentide füüsikalisi teadmisi teemal „Valgus ja värvid“. Saame teadmised valguse peegeldumisest ja kuidas näeme värve ning eristame erinevaid kujundeid.

Loe edasi