11. mai 2023

EXTREME CAMP 2023

EXTREME CAMP 2023 Pernova Skatepargis 28.04-04.06.2023

Aprillikuu koolivaheajal toimus Pernova Skatepargis põnev, lustlik ja ekstreemne päevalaager “Extreme Camp 2023”, millest võtsid osa Pernova Hariduskeskuse Skatepargi noored ja Tammsaare Kooli Ukraina noored. Kokku osales laagritegevustes 40 noort alates 3. klassist. Laagripäevad sisaldasid suures osas ekstreemsporti. Treenerite abiga oli noortel võimalik katsetada sõitmist nii rula, rulluisu kui ka tõukerattaga. Mitmelgi noorel oli esmakordne kogemus külastada meie keskust ning teha tutvust ekstreemspordi varustusega. Tegevustes olid noored jagatud 3 gruppi ning neid juhendasid meie treenerid Riimo Mesila (rula), Deeno Lippand (tõukeratas), Laura Toomast (Rulluisk). Üheskoos õpiti lihtsamaid trikke ja sõidustiile ning kuidas sõiduvahendit otstarbekalt ja ohutult kasutada. Laagripäevade tegevusi aitas sisustada matkaringi õpetaja Hannes Aus, kelle juhendamisel said noored kriisiks valmistumise teadmisi, tutvuti matkavarustusega ning prooviti tulepulkadega tuld teha. Meie huviringides käivad õpilased olid Tammsaare Kooli noortele toeks ja abiks nii omavahel suhtlemisel, keele õppimisel kui ka trikkide õpetamisel.

Laupäeval said noored lahendamiseks väljakutse nimega “Masterchef”, kus etteantud toorainest tuli valmistada küpsisetort. Väljakutse tingimuseks oli aga, et kõik laual olevad toiduained tuleb ära kasutada. Põnevust lisasid üllatuskotid, mida oli võimalik vahetada mõne toiduaine vastu, kuid mille sisu said teada alles siis, kui vahetuskaup tehtud. Näiteks tuli olla leidlik, mida peale hakata tomati, leiva ja pipraga. Mõni meeskond soovis lahti saada ühest küpsisepakist, kuid vahetuskaupa tehes selgus, et saavad vastu kaks küpsisepakki. Noored jagati eelnevalt gruppidesse – 3 eestlast ja 3 ukrainlast. Põnevust lisas asjaolu, et noored ei osanud omavahel suhelda, mistõttu võeti kasutusele nii kehakeel, mille käigus õpiti uusi eestikeelseid sõnu.  Kogu väljakutse oli äärmiselt meeleolukas ning tulemus loominguline, lõbus ja maitsev. Lisaks kokkamisele ja ekstreemspordile mängisid noored erinevaid meeskonnamänge, mis aitas parandada omavahelist suhtlust, keeleõpet ja koostööd. Noori aitas omavahel veelgi ühendada õhtused grillimised ja meeleolukad puhketegevused, mille sisulise poole eest vastutasid noored ise.

Laagri viimase päeva veetsid noored Spot Of Tallinnas, mis on suurim elamusspordikeskus Baltikumis. Keskuses on mitmesugused ja erinevate raskusastmetega rajad, kus võimalik sõita nii rula, rulluiskude, tõukeratta kui ka bmx´iga. Palju meelelahutust pakkusid batuudid ning švammikuubikutega täidetud bassein, kuhu oli võimalik trikihüppeid harjutada. Noored olid taaskord jagatud gruppidesse, et aidata Ukraina noortel uues keskkonnas eesti keeles suhelda. Pärnusse tagasi jõudes tähistati üheskoos laagripäevade lõppu, kus jagati vahvaid auhindu ning maiustati noorte valmistatud küpsisetortidega.

Maikuus osalevad Ukraina noored Pernova skatepargi treeningutes koos Eesti noortega, et õppida keelt, leida omale sobiv treening, kus õpitakse uusi sõiduvõtteid ja trikke. Laagripäevade lõppedes olid paljud Eesti ja Ukraina noored leidnud omale uusi sõpru, kellega koos treeningutes käia. Projekt lõpeb 4. juunil Riia ekstreemspordikeskuses The Spot of Riga, kus noored demonstreerivad õpitud oskuseid. Soovi korral saavad Ukraina noored jätkata treeninguid Pernova Skatepargis sügisesel.

Tore, et meie treenerid ja huviringide õpetajad on valmis noortele uusi ja vingeid elamusi pakkuma! Suured tänud Pärnu Tammsaare Koolile kaasalöömise ja  koostöö eest! Aitäh Pärnu linnavalitsusele toetamaks noorte tegemisi.

Projekti rahastas Haridus- ja teadusministeerium. Tegevustoetuse eraldamise eesmärk oli toetada kohaliku omavalitsuse tasandil täiendavate tegevuste korraldamist, mis aitaksid kaasa Ukraina sõjapõgenikest noorte eesti keele õppimisele ning Eesti ühiskonda lõimumisele noorsootöö, huvihariduse ja huvitegevuse võimalustes osalemise kaudu.

Võime julgelt öelda, et 21 Ukraina noort Pärnu Tammsaare Koolist on leidnud endale põneva huviala ja palju uusi sõpru!

                 
Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

By browsing this website, you agree to our privacy policy.
I Agree