Pernova Loodusmaja planetaarium on unikaalne kogu maailmas!

Pernova külastuskeskuse planetaarium ehk taevateater on unikaalne kogu maailmas. See ainus planetaarium, mis toimib koostöös Loodusmajaga.
Planetaariumi spetsiaalne projektsioonisüsteem on loodud tähtede ja planeetide näitamiseks ning loengute demoseadmetena astronoomia esitlustel.
Loodusmaja eriprogrammide uudsus seisneb selles, viime astronoomiahuvilistele läbi elavas esitluses ainulaadseid planetaariumietendusi ja lummavaid tähevaatlusi koos planetaristiga.
Planetaristi juhendamisel saavad külastajad asuda kosmosereisile lõputusse Universumisse. Planetaarium stimuleeriv keskkond inspireerib teadusentusiasmi, universumi imelisus avab uusi perspektiive nii kaugete saladuste avastamiseks kui ka meie tsivilisatsiooni Maa probleemidega tegelemiseks ja planeedi hoidmiseks.
Pernova Planetaariumis paistab Päike 24/7, ka öösel ja iga ilmaga!

Uued digilahendused võimaldavad meil luua programme, mis illustreerivad erinevaid loodusteadusi aatomite ehitusest mikrotasemel kuni mustade aukudeni makrotasemel – inimeste „nägemisvõime“ mõlemas skaalas on tohutult tõusnud.
Pernova planetaarium on väljunud taevamehaanika õpetuste formaadist ning pakub multimeedia esitluspaigana lisaks hariduslikke programme.

Tihedas koostöös koolidega, oleme loonud  mitmekülgseid planetaariumi astronoomia teemalisi õppeprogramme, STEAMe inimkehast ja Maa kliima kujunemisloost, et  kinnistada koolide õppekavas omandatud teadmisi selles vallas.

Nooretele astronoomiahuvilistele on avatud huviring, kus koos arendame silmaringi ja jagame rohkelt teadmisi astronoomia vallas. 

 

Spherical Image – RICOH THETA