Külalisnäitus “Edgar Valteri imeline pokumaailm” 01.07.2020

„EDGAR VALTERI IMELINE POKUMAAILM”  

Alates 1. juulist saab Pernova Loodusmajas tutvuda Edgar Valteri 90. sünniaastapäeva tähistava näitusega pokude maailmast.

Näitusel on väljas suured pildid pokude rännakust Edgar Valteri radadel ja raamatu „Aastasõõr pokudega. Aastaring pokudega“ valmimisloost.

Rännates läbi nelja aastaaja Edgar Valteri radadel Pöörismäel ja mitmel pool mujal ajaloolisel Võrumaal on fotograaf Külli Leppik pildistanud kauneid loodusvaateid. Fotosid täiendavad Edgar Valteri originaaljoonistused pokudest ning Külli Leppiku aja kulgemisest kantud mõtisklused. Näitus on pühendatud eelkõige Võrumaa loodusele, nagu ka näitusele välja pandud Edgar Valteri maalid.

Näituse joonistused ja loodusfotod on tehtud kunstniku viimases kodus Pöörismäel, kus kunstnik elas aastatel 1987–2006, ja mitmel pool mujal Võrumaal, kus kunstnik pokude loomiseks inspiratsiooni sai. Fotod on koos Edgar Valteriga rännates teinud tema kaasteeline ja pärandi hoidja Külli Leppik. Fotojäädvustusi täiendavad pokud, lasteraamatutest tuttavad tegelased, kelle Edgar Valter just Võrumaalt avastas. Ka näitusepiltidel vahendavad nad kunstniku mõttelaadi. Edgar Valter tundis end hästi ja turvaliselt just samas keskkonnas, kuhu kuulusid pokud.

Näituse on koostanud Külli Leppik pildimaterjalist, mis pärineb 2019. aastal ilmunud võru- ja eestikeelsest raamatust „Aastatsõõr pokudõga. Aaastaring pokudega“. Raamatusse jõudnud fotodest on näitusel väljas omakorda väike aastaring – igast aastaajast kõige iseloomulikumad, kirkamad võtted.

Lisa kommentaar